Mida kujutab endast inimtunne?

Jüri Aarma ja Diana Klasi ühisõhtu Kristallitemplis.
Jüri räägib haaravaid tundemaailma lugusid faktide ja reaalelu maailmast. Diana Klas laulab tundelisi lembelaule.Info juhendajate kohta lehe allosas

Mis on inimtunne? Miks see vajalik on? Miks sisaldab inimene tundemaailma? Räägime inimese tunnetest, mis need on ja millised on tunded lauludes.

Mida kujutab endast inimtunne, kui odav või kallis see on? Mida on tunnete nimel tehtud?

Tunne ei maksa midagi. Kui luua tunnetest laul, siis lauluplaadid ja esitamine on rahas mõõdetav, aga tunne mitte. Mis tundeid on olemas: armastus, pettumus, pettunud armastus? Need on tunded, mis maailmas ajalugu teinud.

Tunne kui selline on täiesti arusaamautu aspekt, mis eristab inimesi loomaliigist. Loomadel on instinktid, mida ei tohiks sassi ajada tunnetega. Viha- ja protestilaualud on tulnud vimmast ja vihast.

Tunded lauludes

Laulud ja tundelaulud on luulelise keelega. Mõnikord meloodia ületab sõnade tähtsuse. Tegemist on hapra asjaga ja reeglid siin puuduvad. Paljud mehed on uhked selle üle, et neil puuduvad tunded. Nad on arvamusel, et tundeid ei peakski olema. Eesti esimene kuningas oli Lembitu, mis tähendab lembeta, tundeta, helluseta.
Ilmaütlev kääne näitab, et ärge jamage, olen karm mees.

Räägime tunnetest, mida illustreerivad tundelised laulud.

Sündmus leiab aset Kristallitemplis!

Osaluspanus 25 eurot
Kohapeal tasumine vaid sularahas

Diana Klas

Diana on laulev näitleja, kes alustas esinemisi lavalaudadel juba 16 aastaselt. Eestis on ta esinenud ligi 70 filmis ja teatritükis, Venemaal rohketes filmides ja jõudnud oma tegemistega Euroopassegi.

Näitlejana etendab Diana põhiliselt sügavaid karakterrolle ja osaleb komöödiates. Tema portfelli kuulub 9 aastat seriaalis „Kodu keset linna”, episoodid seriaalides „Õnne 13”, „Kättemaksukontor” jpm.

Lauljana kuuluvad Diana esinemiskavasse kaunid ja ehedad Prantsuse šansoonid, Vene romansid, eesti keelsed armastus- ja lembelaulud, mis on esitluses viies keeles: eesti, vene, prantsuse, itaalia ja hispaania.

Diana ja Prantsusmaa
Diana suureks eeskujuks on lapsest saati olnud Edith Piaf. Prantsuse lauljanna looming on Dianale kogu aeg olnud südamelähedane. Ta on külastanud Pariisis kohti, kus Edith Piaf tänaval laulis. Lauldes samades kohtades, saavutas Diana tunde, et on oma iidolile lähemal. Seoses Piaf projektiga osales Diana aastal 2000 Vanemuise teatris peaosas näidendis „Piaf – Pariisi varblane”.

Diana teeb palju koostööd Jüri Aarmaga. Nad on teinud ühes filmi ja muuiskaprojekte ligi 20 aastat.

Jüri Aarma 

Eestis on vähe inimesi, kes ei tunneks või poleks kuulnud Jüri Aarmast.
Mitmekülgne, lõbus ja ülimalt rõõmsameelse ellusuhtumisega mees on näitleja, laulja, saatejuht ja ajakirjanik. Ta on olnud Nemoturniiride koostaja ja läbiviija, Tarkade klubi liige, osalenud telemängus „Kes? Kus? Millal?”. Ta oli Noorsooteatri näitleja, Kuku raadio koosseisuline toimetaja ja üks kaasautoritest. Eduka kirjamehena on ta olnud ajakirja „Teater. Muusika. Kino” peatoimetaja ja avaldanud mitmeid raamatuid. Hetkel on ta kultuuritoimetaja „Maalehes”. Lisaks tegeleb Jüri Aarma vabakutselise näitleja ja lauljana.

Jüri on esineneud pikki aastakümneid Diana Klasiga, esitades Prantsuse ja armastusteemalisi muusikaprojekte.

Maa ja Taeva heaolukeskus
Põhja pst 21/1 Tallinn
facebook: maajataevaheaolukeskus
info@taevasjamaa.ee
infotelefon: +372 5383 8600