Konstellatsioonid läbi muinasjuttude

Kursuse eesmärk:
muinasjuttude kaudu leida üles ja uurida oma elu stsenaariumi seda mõista ja muuta.

Praktiline ja teoreetiline töötuba  Maire Taska juhendamisel

 

Info terapeudist ja tema teistest kursustest. Pildigalerii, videod.

tumblr_mdph8r9wsa1qhttpto3_1280Kõik müüdid ja muinasjutud mõjutavad eid rohkem kui otsesed sõnad. Kuuldud ja loetud muinasjuttude kujundid elavad meie hinges pikalt, nad kujundavad meie väärtuste süsteemi ja neil on lapsepõlvest alates oluline osa meie elustsenaariumi kujundamisel. Meie lemmikmuinasjutt on meie elu stsenaarium, mille järgi loome alateadlikult oma elu. Süüvides meile oluliste muinasjuttude sündmustikku ja muinasjututegelaste saatusesse, saame tuttavaks oma alateadlike hoiakute ja elustrateegiatega. Eelnimetatud seose tõttu saab muinasjutu kaudu lahendada elu jooksul ilmnevaid probleeme.

Konstellatsioonimeetod võimaldab alateadvuses talletunud muinasjutu-kujundeid väljale paigutades vaadelda meie varjatud stsenaariumi. Muinasjutu ja kangelaste rollid, keda väljale paigutada, valib inimene ise. Muinasjutukonstellatsiooni pilt näitab ära momendi, kus inimene enam väljapääsu või uusi lahendusi ei näe. See on nagu ringiratast käimine, kus tehakse kogu aeg samu asju ega suudeta ringist välja hüpata. See on nagu veoautoga sõit mööda lõputult ühetaolisi taiga- või kõrbe- teid, kus võib panna telliskivi gaasipedaalile ja rahulikult autos viina juua. Et sellest välja hüpata, teise rütmi või temposse saada, on vaja näha ennast oma stsenaariumis kõrvalt. Teisisõnu: võtta gaasipedaalilt kivi ja ise valida tempo ning juhtida.

Kursusel on võimalik uurida ka oma unenägusid. Kui unenägu on korduv ja seda on keeruline mõista, siis konstellatsiooni teel võib aru saada, mis on unenäo sõnum ja tähendus, millega meie elus see tegelikult seotud on. Sageli vajame kõige rohkem unenäost aru saamist, et see meid ei vaevaks. Saades oma unenäost aru, mõistes ja nähes, millega see meie elus seotud on, tekib vabanemine.

Nii unenäo kui muinasjutu konstellatsiooni puhul on oluline kätte saada info, mis on jäämäe all peidus. See on võimalus näha probleemi ja seda tunnistada. Kui oleme info toonud teadvusesse, alles siis saab midagi ette võtta ja teha elus muudat! Ükskõik, mis meetodit kasutada, aga oluline on saada kätte info, mis on jäämäe all peidus. Läbi konstellatsiooni saame näha probleemi ja tunnistada. Siis on meil võimalus seda ka muuta.

Kasutades Albert Einsteini sõnu: „Hea meelega vaataks tõesti enda sisse, aga me ei saa probleemi lahendada selle mõttemaailmaga, millega me ta lõime.”

Asendajana saavad osaleda kõik soovijad, piiranguid ei ole.
Osaluspanus asendajale 20 eurot
Kursuse osaluspanus konstellatsioonitööle 150 eurot

Maa ja Taeva heaolukeskus
Põhja pst 21/1 Tallinn
info@taevasjamaa.ee, facebook: maajataevaheaolukeskus
infotelefon: 53838600