Egost teadlikuks saamise seminar

Juhendab Joonas Saks

4579292Igal inimesel on Ego. Nii nagu keha ja tundedki siinses elus, on ka ego paratamatus. Ego on mitmetasandiline. Pealispinnal on tavaliselt nähtav jäämäe tipp. Jäämäe tipu all laiub mägi, millest ei olda suures osas teadlikud.

Paratamatult juhib ego inimese elu rohkem kui ta uskuda või karta oskab.

Egost tulenev käitumine ei tähenda, et inimene on mässav, kuri, vihane ja omakasupüüdlik. Vastupidi, enamus on pealtnäha armastavad, tähelepanu lunivad, ennast ohverdavad, kahtlevad kõiges ja kõigis ning suur osa on juhitud hirmust valu, hirmu enda, läbikukkumise, nõrkuse, avatuse jm sarnase ees. Üle kõige kardab ego tundmatut. Seetõttu hoiab ego pigem kinni tundmaõpitud valust ja kannatusest, kui laseb sellest lahti, et võtta vastu tundmatu, nt elu ilma valu ja kannatuseta.

Egost teadlikuks saamine on kõige valgustavam ja vabastavam kogemus, mida inimene saab oma elus läbi teha. Pole vahet, kas oled rikas, vaene, üdini vaimne, materiaalne, patune, õilis või kus iganes oma eluteel oled.  See koolitus annab kõigile sügavaid teadmisi enda ja teiste inimeste paremaks mõistmiseks.

Kaastunne on see, mida kõik vajavad nii enda kui inimkonna suhtes. Kaastunne saab sündida vaid läbi teadlikkuse „mängude”, mida inimkehas olles „mängime”.

Seminar on sissejuhatus imelise ego lahtiharutava tööriista, Enneagrami maailma. Enneagrami päritolu pole päris selge, kuid on kasutuses olnud juba paar tuhat aastat. Teadmine sellest on liikunud läbi erinevate müstiliste õpetuste ning pikalt avalikkuse eest varjatud olnud. Vaatamata oma müstilisele päritoluole on see sügavalt kahe jalaga maapeal ja imelihtsalt mõistevav maailm igale inimesele.

Joonas Saks, Rännaku meetodi juht Eestis räägib seminari kohta:
Loe rohkem Joonas Saksa kohta siit

Olen kuulnud inimesi sel seminaril küsimas, et miks pole selline õpetus inimeseks olemise „kasutusõpetuses”? Miks ei õpetatata seda koolis? See säästaks inimesi niipaljust valust ja kannatustest, mida nad endale ja üksteisele põhjustavad, lihtsalt teadmatusest.

Mulle endale on Enneagram saanud üheks suurimaks sõbraks ja olulisemaks õpetuseks, mis on minuni 10 aastase sügava eneseotsingu tee käigus jõudnud.
Enneagram on peegel ja pärast tema tundmaõppimist on mul ennekõike iseenda ja seejärjel teiste inimestega hulga lihtsam hakkama saada.
Kui mul oleks võimalik soovitada ainult üks õpetus nende sadade seast, mida oma teel õppinud olen, siis see oleks kindlasti Enneagram.

Loe ka teiste varasemal Joonase Enneagrami koolitusel osalenute arvamusi sellest õpetusest:

SULEV LAPP: Koolitus aitas mõista, miks mina ja teised inimesed teatud olukordades vastavalt käituvad ja mõistma „mängu” toimemehhanismi. Igal juhul inspireeriv kogemus ja soov rohkem sellesse süveneda.

GERDI ANUPÕLD: Koolitus andis väga selge ülevaate erinevatest inimtüüpidest, mis aitab inimesi paremini mõista ja olukordadega paremini toime tulla. Minul lõi see koolitus pildi ikka väga selgeks.

MARJE INGEL: Aitäh, aitäh, aitäh! Saan nüüd paremini aru nii iseendast kui teistest. Nendest ego võrkudest mitteteadlikuna elada on olnud päris piinarikas. Nüüd saan paremini aru sellest, mis on toimunud erinevates inimkooslustes, kus olen elanud ja töötanud.

HELEN ILUMETS: Seminaril sai väga hea ülevaate Enneagrammist, mis avas täiesti uue vaatenurga inimtüüpidest, selgitas minu jaoks tagamaid, miks mõni inimene käitub nii nagu ta seda teeb. Sain teadlikuks mitmest käitumismustrist, mida ise pidevalt kordan. Mõistan nüüd palju paremini, miks?

MAARJA LAOS: Väga silmiavav kogemus. Hirmutav on näha, kui palju on mäng. Soovitan kõigile!

MARTIN ILUMETS: Põnev kohtumine iseendaga. Äärmiselt vajalik seminar kõigile. Hea enesesse sissevaade. Sain teadlikumaks, kes MINA olen ja kuidas suhestuda ümbritsevaga – isiksusega minu ümber.

RUSLAN GULIDA: Väga kasulik koolitus Ego ära tundmiseks ja tüpaažidest aru saamiseks. Isegi neile, kes juba teavad, mis ego on ja kuidas ta meiega manipuleerib. Soovitan julgelt, nii algajatele, kui ka edasijõudnud egoga madistajatele!

MARIA-KRISTINA SARAPIK: Soovitan kõigil tulla koos oma kaaslase või pereliikmega. Kindlasti soovitaksin ka firmadele, kes soovivad oma tiimi paremini toimima panna.

Kursuse osaluspanus 150 eurot

REGISTREERI ENNAST SIIN 
Kui sa oled ennast registreerinud, aga su plaanid muutuvad, siis palun kustuta oma nimi ja anna teistele võimalus.

Rohkem infot ego seminari kohta loe siit

ego-as-baggage

Maa ja Taeva heaolukeskus
Põhja pst 21/1 Tallinn
info@taevasjamaa.ee, facebook: maajataevaheaolukeskus
infotelefon: 53838600