Lihtsalt tantsime!

Seekord tantsisme Tao majas. 

Tao majas toimus järjekordne Maa ja Taeva heaolukeskuse korraldatud tantsumeditatsioon, kus sündis palju imelist tunnet. Maha sai raputatud uus kogus negatiivsust, mis segab elu nautimist.

Nn vabaks tantsimine annab võimaluse avada end uutele taipamistele, et elus libedamalt toime tulla. Vabaks tantsimine tähendab seda, et liigume läbi oma blokeeringute tõelise minani. Selleks on vaja lihtsalt tantsida, tundes rõõmu liikumisest ja muusikast tekkinud vibratsioonist.
Nii tegime ka sel korral – iga üks sai tantsida nii palju, kui süda lustis, ilma kellegi kriitika ja hinnanguta. Meditatsiooni algul tegime taotluse blokeeringutest vabanemiseks, mis ei luba meid täiel rinnal elule tõusta. Hiljem küsisime asemele positiivse omaduse või tunde, millest kellelgi vajaka.

Kas pole hirmutav mõelda, et elame kellegi teise unistuste järgi?

Hirmu- või väärtusetusetunne võivad saada suureks takistuseks oma unistuste elluviimisel. Kui tunneme ennast mitte piisavalt, siis usume, et pole oma unistuste väärisilised. Nii jäämegi kogu eluks raske maski taha, mille varjus proovime ära teenida teiste heakskiitu või teiste tegemata unistusi elule äratada.

Kogunenud negatiivsed ja allasurutud emotsioonid, nagu ka hirmu- ja väärtusetusetunne, võivad saada saatuslikuks tervisele. Nendel on hävitav jõud füüsilisele kehale, mis võivad ajapikku esile tuua haigusi. Keha väsib raske koorma all, öeldes lõpuks üles. Olenevalt inimese immuunsüsteemi tugevusest, kestab sellises olukorras mõni kauem, teine vähem.

Milleks ja kellele on tants?

Tants sobib inimesele, kellele meeldib tasakaal ja rahulolutunne, sest keha tekitatud vaba liikumine, toetab inimeses hea enesetunde loomist, vabanedes soovimatust ebamugavustundest. Teadlikult valitud muusika ja keskkond aitavad unustatud hirmudel ja taksistustel esile tõusta, mida saab teadlikult tantsus vabastada.

Kui paneme ebameeldivad läbielamised unustustesahtlisse, siis varem või hiljem leiavad nad sealt tee välja – võib juhtuda, et meile kõige ebasobivamal ajal. Hulka tervislikum on võtta vastutus ja seista ise silmitsi oma läbielamistega. Me oleme kõik inimesed, kes tulnud siia maailma kogemuste kogumiseks. Kuna oleme erinevad, siis on saadavate kogemuste vajadus inimeseti samuti erinev. Seega puudub häbenemise või näpuga näitamise vajadus inimese läbielamiste ja olemuse kohta. Jääb vaid küsimus: milline enestunne on sulle oluline?

Erivenus ööklubis tantsimisest on tantsusündmusele järgnenud päeval/päevadel vallandunud energia ja tahe, kus puuduvad uimastavad ained, nt alkohol.

Millal sai tantsust meditatsioon?

Tants kuulub aktiivsete meditatsioonide hulka. Tantsust saab meditatsioon, kui vastutse mõttetegevuselt anname kehale, mille tulemusel eksisteerib ainult olevik. Iga tegevus, mida päeva jooksul teeme, omandab meditatsiooni tähenduse, kui suudame jääda hetkesse. Peen nimetus „meditatsioon” tähendab vaid teisisõnu kohalolu.

Kas ma võin liituda, kui pole varem osalenud?

Kõik, kes valmis kohale tulema, on teretunlnud. Kui tulla esimest korda tantsima, ja algul on hirmutav, siis võib hubases tantsusaalis tantsida silmad kinni.  Nii kaob egol võimalus võrdlusele. Siin puudub vajadus tantsuoskusele. Võtmesõna peitub heas enesetundes ja suurenenud energiavarul. Nii nagu iga inimene on erinev, on tema liigutused ja liikumiskiirus erinevad. Sellest tulenevalt puudub mõõdupuu, kuid tekib oskus õppida kuulama oma keha. Ainult meie ise teame, mis meile kõige paremini sobib! On vaid vaja õppida ennast kuulama ja kuulma. 

Kooskasvamisel on oma võlu. Lisaks võib meditatsioon tuua kokku sõpru ning inimesi su ellu, keda vajad oma kõrvale teel kulgemiseks. Minu ellu tõi eelmine tantsusündmus „Lihtsalt tantsime” ühe imelise, vahepeal minu elus kadumaläinud, naise.

Olgem avatud imedele ja tantsime juba jälle
10. mail kell 18.30 Tao majas Rotermanni kvartalis.

Loe sündmuse kohta rohkem siit:

Lihtsalt tantsime!

Autor: Moonika Chandaa Silves
6. aprill 2018