Vello Rooveer väeehted

Vegvisiri ja Aegishjalmuri soovitoos. Taotluste tegemine

Kirjuta oma taotlus, soov või unistus väikesele paberitükile. Keera see hoolikalt rulli ja pista soovidetoosi sisse. Kaks võimsat sümbolit toetavad sind.

Kahe võimsa vana-Norra sümboli koosmõju omab tugevat maagilist toimet, mis aitab täituda sinu soovidel. Soovitoosi ühel pool on Vegvisiri sümboolikaagiss-1 ja teisel pool Aegishjalmuri sümboolika ning nende vahel on tühi ruum, ehk tühjus, mis aitab luua uut ja seda jõuliselt manifesteerida oma ellu.
Kui Vegvisiri külg pöörata ihu poole siis paneb ta taotlused kiiremini liikuma, sest ühinevad ka südamesoovi jõud.
Kui välimist külge kaitseb Aegishjalmuri sümboolika, siis saab inimene rohkem jõudu, et ISE toimetada ja olla mõjutamata kõrvalistest jõududest.

Kui sa tunned et su soov on täitunud, või asjaolude tõttu see soov sind enam ei teeni või sa ei vajagi seda enam, siis viska soovide toos tulle. Toosi sees olev paberirullike põleb ära ja sa saad tuha välja puistata. Kuumuse mõjul aga saab sinu soovide toos uued kirkad värvid ja puhta jõu uute taotluste elluviimiseks.

Soovidetoos on sepistatud punasest vasest. Toos on valmistatud algusest lõpuni käsitööna. Ruunisümboolikad on graveeritud samuti käsitsi.

Vegvisir on Norra maagiline kaitse sümbol, mis näitab õiget suunda, kuhu oma eluteel või teatud eluetapil liikuda.
Vegvisir omab väga sügavat tähendust. Sümboli Islandipärane nimetus tähendab otsetõlkes ’’Teeviit’’. Vegvisiri tegelik päritolu on teadmata. See avastati kaasaegsest agiss-2Islandi Loitsude kogumikust nimega Huld käsikiri (Huld manuscript). Seal kirjutab Vegvisiri kohta nii: “If this sign is carried, one will never lose one’s way in storms or bad weather, even when the way is not known.” Kes seda sümbolit kannab, ei kaota kunagi oma teed, isegi kui tee on teadmata ja ilm olgu nii tormine kui tahes. Sümboolika sisaldab liitruune ehk maagilisi märke „sigilid”, mida ruunimaagias kasutatakse teatud sündmuste ja omaduste loomiseks.

Aegishjalmur on vana-Norra traditsiooniline okultismi sümbol, aukartuse suunaja
Viikingisõdalased kasutasid seda oma kilbil, et võitlus oleks aus ning sellele ei segaks vahele kellegi poolt kasutatavad tumedad jõud. Aegishjalmur peegeldab tagasi võõrast negatiivsust, innustab üle saama hirmudest, aitab jääda iseendaks, väärikalt õppida endale määratud õppetunde. Ta sisaldab erinevaid ruunimärke näiteks nagu algiz-kaitsja, gifu-sisemised anded, iss- sisekaemus. Tänapäeval annab Aegishjalmur oma kandjale võimaluse teha kaalutletud otsuseid ilma ühiskondliku sekkumiseta, vastutada oma elu eest ja kaitsta end energiavampiirluse eest.

Kui huvi, loe sümbolite kohta rohkem sellelt inglisekeelselt kodulhelt

Talismanide pühitsemised:
Osalevad Õhu, Tule, Vee ja Maa energiad

Õhk: tehke talismani suitsutamise rituaal, hoides seda veidi aega suitsuküünla (näiteks salvei) kohal. Öelge seejuures:“ Pühitsen sind element õhuga.“
Tuli: tõmmake talisman mõned korrad läbi küünlaleegi (vahaküünal) ja öelge:“ Pühitsen sind element tulega.“ Teine võimalus: jätke talisman mõneks tunniks ereda päikesevalguse kätte ja öelge sama.
Vesi: pritsige talismanile puhast voolavat vett öeldes: “Pühitsen sind element veega“. Või lihtsalt laske voolava vee alt läbi. Soovitatav oleks kas puhas allikavesi või pühitsetud vesi.
Maa: matke talisman üheks ööks maa sisse öeldes: “Pühitsen sind element maaga“. Traditsiooniliselt võib maa sisse matmise asendada talismanile puhastamata soola (sobib ka meresool) puistamisega ja öelge sama lause „Pühitsen sind element maaga“.

Kui olete lõpetanud pühitsemise, puhuge talismanile mõned korrad tugevasti oma hingeõhku. Teie energia käivitab ruunijõud, mis talismani on kirjutatud. Soovitavalt kandke talismani endaga kaasas nöör või keti otsas nii, et see oleks südame ligidal. Aeg-ajalt võiks ka talismani puhastada ja uuesti laadida: lastes seda jooksva vee alt läbi ja siis mõneks tunniks ereda päikesevalguse kätte jätta (aitab ka Kuuvalgus).

Toosi valmistaja Vello Rooveer
Vasesepp, plekksepp, puusepp

Vello räägib endast nii: Koolihariduse laiendatud tarbekunstioskustega sain ma 24. keskkoolis. Kolm aastat toimetasin kunstikombinaadis ARS. Omandasin seal erinevaid oskusi ja teadmisi, mis on img_7955loomeperioodidel kasuks tulnud.
1987. aastal algas huvitav periood minu elus. Mulle pakuti võimalust renoveerida ja uuesti üles ehitada 16 kirikutorni ja katust Eestis. 10 aastat oma elust veetsin kirikutornides ja vaatasin maailma avarama pilguga.
1996. aastal läks ajalukku Vana Toomase valmistamine ja paigaldamine Tallinna Raekoja torni.
Edasi järgnes kakskümmend aastat lillekasvatamist pereettevõttes. Värviline loodus ja kunid lillelõhnad inispireerisid uute kunstide loomist.
Minu loomingu alla kuuluvad maalimine ja ka kunstitööde raamimine, vasest väeesemete ja ehete valmistamine ning pisemad puutööd.

Kõiki vasest sepistatud käsitööehteid ja väeesemid saab näha Taevas ja Maa keksuses.
Kui soovid tellida omale eraldi tööd siis helista või kirjuta meistrile.
vellorooveer2304@gmail.com
tel: 5164029

Suur teadjamees – vask

Vask on pehme punakaspruun tahke metall, mida kasutatakse tema painduvuse pärast laialdaselt alates umbes 3000. aastast eKr; ja palju hilisemast ajast tema omaduse tõttu elektrit juhtida.
Juba vanas Kreekas raviti vaskplaatide abil kasvajaid, liigese- ja mandlipõletikke, nahahaigusi. dsc_8613Vanasti teadsid arstid, et see, kes on seotud vase tootmisega või kannab vaskehteid, on teistest harvemini haige. Vaskkäevõrud pandi lastele kätte rahhiidi ja epilepsia profülaktikaks. Meie ajal kantakse neid rasvumise ja maksahaiguste puhul. Vask võtab osa organismi ainevahetusprotsessidest ning vereloome tegevusest. Vasepuudus mõjub halvasti ajutegevusele, samuti füüsilisele aktiivsusele.

Vaskne vesi
Ka sellel veel on raviomadused. Valmistamine on sarnane kullavee valmistamisele. Vaja läheb umbes 10 g puhast vaske. Sellise veega ravimine kergendab paljude haiguste kulgu. Artriidi vastu aitab vasevee kompress, mis asetatakse haigetele kohtadele 3-4 tunniks. Ravikuur sõltub enesetundest.
Maksahaiguste ja rasvumise puhul tuleb võtta 1 teelusikatäis vett 3 korda päevas enne sööki kuu aja jooksul. Suhkruhaigetele soovitatakse võtta 2-3 supilusikatäit iga päev enne sööki. Ravikuuri kestus üks kuu. Aasta jooksul tuleks läbi viia mõned ravikuurid.
Eriti vajavad vaske lapsed, beebiootel naised ja eakad inimesed.

Vasega ravimiseks võib kasutada 2-, 3- ja 5-kopikalisi münte, mis lasti välja NSVL aegadel kuni aastani 1961. Need sisaldavad suurel hulgal seda ravivat metalli.
Kasulik on kanda vasest käevõrusid, kusjuures need peaksid puudutama rannet, kus veenis pulseerib veri. Kui käevõru kandmisel tekivad käele tumerohelised plekid, on see hea märk – vask töötab.

Maa ja Taeva heaolukeskus
Põhja pst 21/1 Tallinn
info@taevasjamaa.ee, facebook: maajataevaheaolukeskus
infotelefon: 53838600