Naisarhetüüpide varjud

Teoreetiline ja praktiline töötuba
Maire Taska juhendamisel

Info terapeudist ja tema teistest kursustest. Pildigalerii, videod.

female_archetypesNii mehel kui naisel eksisteerivad 4 põhiarhetüüpi. Kursus „Naisarhetüüpide varjud” on mõeldud vaid naistele, kuna põhineb ainult naisarhetüüpide kirjeldamisel ja lahtimõtestamisel. Kursus räägib neljast naisarhetüübist, milleks on tütarlaps, armuke/armastaja, perenaine/ema ja kuninganna. Nendes arhetüüpides on 4 stiihiat – vesi (tütarlaps, kes nutab), tuli (armastaja), maa (perenaine ehk ema) ja õhk (kuninganna).

Igas inimeses on esindatud kõik arhetüübid. Igaüks neist endale omase tugevuse ja intensiivsusega. Igal inimesel on soodumus kalduda oma kehastuses väljendama kas üht või kaht arhetüüpi teistest märgatavamalt enam, sõltuvalt inimese rollist, eesmärgist ja ülesannetest.

Igal arhetüübil on oma varjuküljed, mis väljenduvad erinevate käitumismustritena. Käitumismustrid sõltuvalt sellest, kas inimeses esindatud kontakt arhetüübi osaga on puudulik või liiga jõuline. See täheldab, et inimene ei pruugi olla oma tegeliku olemuse erinevate osadega kontaktis ja tasakaalus. Erinevate mõjutuste tulemusena võib inimene hakata tugevat sidet looma arhetüübiga, mis pole omane tema tegelikkusele. Side võõra arhetüübiga kaotab ressursi ning inimene hakkab täitma võõrast eesmärki.

Millest räägivad arhetüübid?

Arhetüübid räägivad inimese sügavatest sidemetest kollektiivse mõistmisega, milleks on ürgsed teadmised ja jõud. Olles nendega seotud ja tasakaalus, suudetakse tunda ennast elus hästi. Seeläbi on võimalik muuta ka teisi enda ümber õnnelikumaks.

Olles saavutanud teadliku kontakti, sideme ja tasakaalu oma arhetüüpidest tulenevate ürgsete jõududega, taastatakse side oma algosakeste ja olemusega – käivitub armastuse energia. Kui side nendega on puudulik, võib näiteks armastaja arheotüüp muutuda nunnaks. Sideme täieliku puudumise puhul muututakse vanatüdrukuks. Kui armastaja sidemed on jällegi liiga tugevad, muututakse näiteks prostituudiks või mustaks leseks. Tütarlapse arhetüübis on elurõõm. Kui side on sellega liiga tugev, muututakse naiivitariks ning võidaksegi selliseks jääda. Omades sidet liiga vähe, muututakse nn inetuks pardipojaks, kuid kellest võib kasvada nn ilus luik. Kui tütarlapse arhetüübiga on side liiga tugev, võivad kasvada sealt nn poisstüdrukud ehk amatsoonid.

Iga arhetüübi varjud ning nende sideme tugevus väljendub inimestel erineval ajal erineval viisil. Kõik arhetüübid on omavahel tugevas seoses ning kokku formuleeruvad teatud käitumisviisi ja mustrid. Erinevatel eluetappidel toimuvad erinevate arhetüüpide ühendustes muutused, mille väljendused ja mõju sõltuvad kõikide teiste arhetüüpide ühenduste seisust. On oluline endale teadvustada, milline arhetüüp oma varjudega on see, mida vajatakse. See on vajalik oma tegeliku elutee teadlikuks läbimiseks ja rolli täitmiseks.

Kursuse eesmärk on luua kontakt igaühe sügavama ja õige arhetüübi vahel, millel põhineb inimese elu. Kursusel vaadatakse, millise arhetüübi varjuga on inimene enim seotud ning kui tugev on side selle tegeliku õige arhetüübiga, mis eluteel toidaks. Uuritakse eraldi igat arhetüüpi ja nende varje. Võimalusel sidemed parendatakse. Kui töö osutub liiga suureks ning ilmnevad sügavamad traumad, tuleb olukorra parendamiseks teha eraldi töö.

Osaluspanus ühel päeval 100 eurot, kahel päeval 200 eurot.

REGISTREERI ENNAST SIIN

Taevas ja Maa keskus
Tulika tn 19 (Flora maja), A korpus, IV korrus
www.taevasjamaa.ee, info@taevasjamaa.ee, facebook: taevasjamaakeskus
www.kristallitempel.ee,  info@kristallitempel.ee, facebook: kristallitempel
infotelefon: 53838600