„Suhete lõpetamine”

Kuidas mõista surma? Kuidas leinaga toime tulla ja leppida lähedaste lahkumisega? Kuidas saada üle purunenud suhtest ja elada edasi pärast rasket sündmust?
Maire Taska juhendamisel

 

Info terapeudist ja tema teistest kursustest. Pildigalerii, videod.

Ajakava:
12.00 – 14.00 loeng
14.00 – 17.00 konstellatsioonitööd

morte

Mis on lein ja kuidas sellega toime tulla?

Lein on pikk protsess, kestab aastaid ja sellel on teatud etapid, mida inimene peab läbima. Väga kahju, et sinna kinni jäädakse, sest nagu siinses kultuuris puudub arusaamine surmast, nii puudub ka õige arusaam leinaprotsessist. Sageli on inimene jäänud üksi ja kultuur kahjuks teda ei toeta.

Lein pole tingitud ainult kellegi lähedase surmast. Õnneliku suhte, sõbra, lähedase, tasakaalu, mugavuse ja millegi või kelligi olulise kaotuse järel tekkinud tasakaalutu seisund on lein. Iga läbielatud negatiivne kogemus, mille tulemusel inimene millestki või kellestki ilma jääb, võib tekitada leina.

Kui inimene ei saa üle purunenud suhtest, siis laskub ta leinafaasi, mis takistab edasiminekut elus. Lein on protsees, mille käigus vajab inimene sisemaailma korrastamist, et taas õnn leida. Leinaprotsess on aeg möödunu andestamiseks ja lahtilaskmiseks, see on tee seadistamine uuele õnnele. Kui inimene pole võimeline leinaga toime tulema, siis kaotab ta tee õnne ja sisemise rahuloluni. Kahe aasta möödudes, pärast tragöödiat, peaks inimene väljuma leinast, et oma eluga edasi minna. Kui ta pole seda võimeline tegema, siis on vajalik kõrvaline abi.

Purunenud õnn või lähedase kaotus võib muuta inimese elu täielikult. Lein võib endaga kaasa tuua soovi loobuda kõigest, mis siiani omas elus tähendust, sest kõik on kaotanud mõtte. Võib tekkida ebaõigluse ja mahajäetuse tunne. Need on mõtted ja tunded, mida kaotanu võib kogeda.

Mida teha, kui tegemist on lähedase surmaga?
Surm on millegi lõppemine. Et olla võimaline uueks alguseks, on vaja leppida lõpuga.
Rahu saavutamiseks nii elavatele kui surnutele sündis kursus „Lein, kuidas sellega ümber käia?”. Kursus annab võimaluse näha, kus leinaja on kinni jäänud, ja mida endas igatseb, et ei luba endal tagasi elule astuda ja lahkunul lõplikult ära minna. Inimene ei leina mitte seda inimest, kes ära läks, vaid seda, mis tal endal puudu kuna keegi lahkus.

Kuidas mõista lähedase soovi siit ilmast lahkuda?
Kas oled kunagi mõelnud, mida võib kogeda siit ilmast lahkunu? Tema lein on veelgi suurem, nähes, et tema lahkumine on tekitanud kirjeldamatu kurbuse lähedastes. Ta võib tunda endal süüd, ja sellest tingitult jääda kinni vahemaailmadesse, mille tulemusel kaotab võimaluse taaskehastumiseks. Selleks, et lahkunud saaksid olla teisest ilmast leinajale toeks, tuleb neil lasta edasi liikuda. See võib olla võimatu, sest kurbus, mis on leinajale jäänud, ei luba lasta lahti kadunukesest.
Kursusel elatakse läbi elus toimunud leinaprotsess, et vabastada lein ja sellega seoses olevad surnud.

Kui soovid mõista oma või lähedase leina, tulla toime enda leinaga või mõista surma, siis kursus „Lein, kuidas sellega ümber käia?” pakub sulle tuge ja võimaluse leida vastused enda küsimustele.

Osaluspanus 35 eurot (sisaldab loengut + konstellatsioonitöödes osalemist asendajana)
endale töö tegemine on lisatasu eest hinnaga 150 eurot

Kursusel konstellatsioonitöö tegemiseks garanteerib koha ettemaks 20 eurot
Konstellatsioonitöö leina lõpetamiseks saab endale teha kuni 8 inimest
Kuuvärav OÜ, LHV EE537700771001758499 (selgitusse märgi kursuse ja osaleja nimi)

REGISTREERI ENNAST SIIN
Kui soovid endale leina lõpetamiseks konstellatsioonitööd teha, kirjuta registreerumisel nime taha „töö
Kui sa oled ennast registreerinud, aga su plaanid muutuvad, siis palun kustuta oma nimi ja anna teistele võimalus. Täname, et hoolid!

mourning_rose_sad_black_nature_flowers_hd-wallpaper-1262935

 

 

 

 


ARTIKLID
Naisteleht: 
Terapeut annab vastuse – kuidas mõista surma ja toime tulla leinaga?LOE SIIT
Telegram: Kuidas leina ja kurbusega toime tulla? Kuidas oma tundeid kontrollida? LOE SIIT

Taevas ja Maa keskus

Tulika tn 19 (Flora maja), A korpuse4. korrus
www.taevasjamaa.ee, info@taevasjamaa.ee, facebook: taevasjamaakeskus
www.kristallitempel.ee,  info@kristallitempel.ee, facebook: kristallitempel
infotelefon: 53838600