Airi Vipulkumar Kansar

UUS!! Airi ja Avo ühislaulmised toimuvad suures saalis
vaata nende ühist lauluvideot siit

10352936_765258860231582_3265038286343993799_n

Airi Vipulkumar Kansar sündis Tallinnas ja muusika hakkas teda huvitama juba lasteaias, kus ta kindlameelselt ka oma kaaslastele teatas, et temast saab suureks kasvades laulja. Esimeses klassis, laulis Airi populaarses tütarlaste kooris Ellerhein ja juba 6. klassis, sai ta omale esimese kitarri.
Nii sai Airist eesti tunnustatuim kantrilaulja. Airi on laulnud mitmetes bändides ja osalenud korduvalt ka Eesti Eurovisiooni lauluvõistlusel.

2007. aastal reisis Airi esimest korda Indiasse,
tähistamaks oma 30. sünnipäeva ja tegemaks muusikavideot oma laulule. Reis Indiasse tõi kaasa suuri muutusi Airi ellu. Airist sai looduse austaja ja taimetoitlane,  ta hakkas lugema palju raamatuid ja uurima elu ja surma müsteeriume ning sügavamalt tegelema India vaimsete praktikatega. Kuigi Airi elus oli palju raskusi, käis ta ennast ikka ja jälle
Indias täeiendamas.

Airi armastab kõike, mis Indiaga seotud  ja teab sellest rääkida vast rohkemgi kui mõni indialane ise. Eriti huvitas aga Airit just naiste elu Indias, mis oli väga sügav ja omapärane. Peagi kohtas Airi oma indialasest unistuste meest, kelleks oli Vipulkumar Kansar. Õnnelik paar abiellus Indias. Hetkel elab kahe pisipõnniga pere aga Tallinnas.

Airi kirjeldab ise oma teekonda järgmiselt:
„Kui suhtlen mõne võõra inimesega, siis mingil hetkel küsib ta ikka, et millega tegelen. Vastan seepeale tavaliselt, et olen koduperenaine ja mulle meeldib laulda. Sellepeale tekib küsimus, mida ma tööks teen. Pean ennast õnnelikuks inimeseks, sest mul on õnnestunud oma elu jooksul leiba teenida vaid sellega, mida mulle teha meeldib. Muusika on mu hobi ja rõõm!

Olen elu jooksul viljelenud erinevaid muusikastiile. Alustasin kantrimuusikaga, hiljem tegin ka muid muusikalisi projekte. 12 aastat laulsin kruiisilaevadel väga erinevat muusikat. Kantri on ikka olnud ja jäänud, kuid… viimastel aastatel on lisandunud mulle midagi väga teistsugust – mantrad kui väelaulud. Mäletan end 2009. aasta suvel istumas suure kruiisilaeva helikopteritekil, keset merd päikesepaistel ja üksinda, kõrvaklapid peas ning kuulamas Gayatri mantrat Deva Premali esituses. See oli mulle ekstaatilise õndsuse nauding. Tasapisi hakkasin rohkem ja rohkem kuulama neid imelisi mantraid, mis mõjuvad nii rahustavalt ja õndsalt nagu ema pai. Öeldakse, et millele mõtled, sellele annad väge ja tõmbad oma ellu. Mantrad on iidsed sanskritikeelsetest silpidest koosnevad palved, millel on võimas mõju. Need on loonud tolleaegsed „nägijad” või „targad”. Esialgu pärandatud edasi suuliselt, hiljem kirjapanduna pühades veedades.

Hakkasin siis ka mina iga päev kodus mantraid laulma niisama jalutades, duši all, tube koristades või hommikul puudžat ehk palvust sooritades. 2011. aastal, Himaalaja mägedes reisides, tekkis minus esmakordselt salasoov hakata mantraid laulma nii, et see oleks minu töö.

Ole ettevaatlik sellega, mida soovid! Soovid täituvad. Igal asjal oma aeg. Jumalik ajastus, nagu mulle meeldib öelda! Tänaseks olen ma kokku saanud asjaliku muusiku – Avo Laanemaaga, kellega on meil sarnane maailmaasjade tunnetus ja muusikaline klapp ning me käime koos väelaulusid esitamas. Mitte ainult esitamas, vaid eelkõige naudime ise seda, mida teeme. Mitte ainult mantrate kuulamine ei paku naudingut, vaid ka mantrate laulmine, musitseerimine… Sellel on mõju ka siis, kui täpselt sõnadest aru ei saa. Iga mantra on oma eesmärgi ja mõjuga. Mantra abil võib end kaitsta haiguste või muu negatiivse energia eest, võib paluda oma ellu küllust, armastust, meest/naist, lapsi, edu töös või siis ka teekonna juhatust, õpetust, hingerahu ja mida iganes, mida keegi vajab. Loodame omalt poolt kogu südamest, et meie muusikaline ettevõtmine pakub rõõmu ja naudingut ka teistele inimestele samamoodi nagu meile endile.

Rahu, valgust ja armastust!”

Maa ja Taeva heaolukeskus
Põhja pst 21/1 Tallinn
www.maajataevas.ee
facebook: maajataevaheaolukeskus
info@taevasjamaa.ee
infotelefon: 53838600

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=yTjCmwuUKUI

Fotod: Ardo Kaljuvee

Fotod.