Konstellatsioonide tutvustus

Konstellatsioon on võimas teraapiavorm, kus saab tõhusalt tegeleda mistahes haigussümptomite või korduvate mõtte- ja käitumismustritega, kus tehakse nähtavaks seosed erinevate inimsuhete vahel, kus saab tegeleda hingeliste ja füüsiliste traumadega, kaotusvaluga.

See meetod teeb nende probleemide põhjused nähtavaks ning annab võimaluse need koheselt sügavalt juurtasandil ka lahendada.

KonstelatsioonidKonstellatsiooni meetodi loojaks on 1925. aastal Saksamaal sündinud Bert Hellinger. Looduses on kõik süsteemselt paigas – väiksem süsteem allub suuremale, see omakorda suuremale jne.

Igal süsteemil on kord, oma hing ja südametunnistus. Perekond on samuti süsteem koos kõigi oma reeglitega.  Kui meil on seal oma koht ja me täidame süsteemi reegleid, annab see meile elujõu ja kindlustunde. Kui aga süsteem on mingil põhjusel sassi läinud, siis on meil raske elada ja mõista kõike seda, mis meie elus toimub.
Perekonstellatsiooni seanss kestab kuni 2 tundi, sellest võtavad osa lisaks konstellöörile ja kliendile ka assistendid, kes protsessi ajal esindavad kliendi jaoks olulisi inimesi.

Esmalt kirjeldab klient lühidalt oma probleemi või teemat, millega ta soovib tegeleda. Peale vestlust konstellööriga leitakse ühiselt asendajad, kes hakkavad tegelikkust nähtavaks tegema.  Selleks valib klient grupist esindajad oma suguvõsa liikmetele ja paigutab nad ruumis tunde järgi põrandale, kus tekib teadja-väli, mille kulgemist saab klient kõrvalt vaadata. Sugulaste hinge-esindajad hakkavad omavahel suhtlema ning konstellööri juhendamisel lahendatakse hingetasandil kõik ilmnenud probleemid. See protsess on kliendi jaoks täiesti turvaline. Seansi lõpus võtab klient oma hinge-esindajalt üle kõik need lahendused, tunded ja teadmised, mis töö käigus välja tulevad.

Et konstellatsioonist maksimum võtta, tuleks kõigepealt käia konsultatsioonil, et  sügavamalt endasse vaadata, õiged valupunktid leida ja eelolevaks konstellatsiooniks valmistumist alustada.

Perekonstellatsioonis asendajana osalemine on ka assistentidele tervendava toimega. Teise inimese konstellatsioonis lahendatud sõlmed hargnevad kaudselt lahti ka assistendil enesel. Assistendina osalemiseks ei ole vaja eelnevat väljaõpet, sellega saab hakkama iga inimene ja on väärtuslikuks kogemuseks igaühe vaimse arengu teel.

Antud teemal on eesti keeles ilmunud kaks raamatut:
1.     Wilfried Nelles „Tegelikkuse tervendav jõud” 2010 Väike Vanker
2.     Tiiu Bolzmann „Perekonna varjatud seadused” 2013 Väike Vanker
Lisa kuulamiseks: „Hallo, Kosmos!”: Kuula siit

Tiiu Bolzmann – perekonstellatsioonidest
Peresüsteemi kolm alustala on kuulumine, hierarhia ja tasakaal. See tähendab, et me kõik põlvneme oma bioloogilistest vanematest ja me kuulume tahes-tahtmata nende juurde, isegi siis kui me neist midagi ei tea.  Me vajame sidet oma veresugulastega ja hingetasandil on see info olemas.

Kui keegi meie esivanematest on mingil põhjusel peresüsteemist välja heidetud või maha salatud, siis seda nimetatakse peresüsteemi korra rikkumiseks, millel on alati oma tagajärjed. Siis tunnevad järeltulijad ennast ebakindla ja haavatavana, miski neil ei edene, nad võivad põdeda raskeid haigusi. Neile tundub, et nad oleksid justkui vales kohas.

Edasiliikumine nii isiklikus kui tööelus on raskendatud, nad on pidevas ärevuses või langevad depressiooni. Nad ei võta vastutust oma elu eest.
Peresüsteemis on oluline tunnistada, et kuulume oma esivanemate juurde ja hierarhiliselt on nemad suuremad kui meie, sest nemad olid enne meid ja nende kaudu oleme saanud elu meie. Kui nõustume austusega ja hinnanguid andmata sellega, mis oli meie peresüsteemis enne meid, siis saame vastu võtta oma esivanemate tingimusteta armastuse. See on suur ressurss ja võimaldab meil elus tasakaalustatult edasi liikuda. Siis oleme õnnelikud ja meil on, mida jagada oma partneri ja järglastega.

Organisatsiooni konstellatsioonid
Loe ajakirja Director, September 2015, Konstellatsioon – Uusim juhtimise imeravim

Konstellatsioonide toimumise ajad leiad SIIT

 

Et konstellatsioonist maksimum võtta, tuleks kõigepealt käia konsultatsioonil, et sügavamalt endasse vaadata, õiged valupunktid leida ja eelolevaks konstellatsiooniks valmistumist alustadaLoe lisainfot siit.

Maa ja Taeva heaolukeskus
Põhja pst 21/1, Tallinn
www.taevasjamaa.ee, info@taevasjamaa.ee, facebook: taevajamaakeskus
www.kristallitempel.ee,  info@kristallitempel.ee, facebook: kristallitempel
infotelefon: 53838600